Den lidových řemesel

 

DEN LIDOVÝCH ŘEMESEL - to je již tradiční kulturní a společenská akce spojená s lidovým jarmarkem. Přijďte se na 1. máj pobavit, setkat se s přáteli, poznat kulturu jiných regionů, zkrátka hodnotně prožít svátečný den. Po úvodním vystoupení místních mažoretek v 10 hodin zahajují program dětské folklórní soubory (místní Jatelinka a Jatelinečka) pohladí na srdíčku nejednoho diváka. Tyto dětské folklorní soubory se svými cimbálovými muzikami provází i školou tance, která  probíhá ve dvoře úřadu. V odpoledních hodinách se představují folklorní soubory a cimbálové muziky z Česka i Slovenska. Folklor v podvečer střídají i jiné hudební žánry - jazz, swing, pop - rock... každý si jistě přijde na své!

Kulturní scéna jde ruku v ruce s tradičním lidovým jarmarkem, kde si od 10.00 do 18.00 hodin vyberete z nepřeberného množství originálních rukodělných výrobků a shlédnete ukázky jejich výroby. Nabízeny jsou gastronomické speciality a ve stanu místního vinařského spolku si můžete dopřát nejednu skleničku lahodného neoveského vína. Pamatujeme i na vyžití našich nejmenších, proto si děti na jarmarku vyzkouší různou ruční tvorbu - například navléknou korálky, vytvoří dekoraci z drátků nebo poznají něco nového z přírody s místním oddílem Brontosaurů, k dispozici bude skákací hrad.

Součastí akce je doprovodný program ve dvoře úřadu, kde jsou připraveny hry a tvoření pro děti, škola tance, šermířská představení, ukázky řemesel apod.  V budově 1. stupně ZŠ se představí zájmové kroužky zdejší základní školy.

1. května se na Vás vždy v Moravské Nové Vsi vždy těšíme :-).

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace